260 uczestników na III Legacy

260!!! Tak właśnie. Tylu uczestników gościło na organizowanym przez Unię Aikido Kobayashi, po raz 3, seminarium Legacy of Giampietro Savegnago.

SERDECZNIE WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY za zaufanie jakim nas obdarzacie.

Trudno teraz na gorąco wyrazić wszystkie emocje, które nam towarzyszą więc postaramy się w kilku słowach je podsumować. Był to staż wyjątkowy z kilku powodów.

Po pierwsze - widząc Was, uczestników, widzimy że pamięć o Maestro cały czas jest w Was i nas, że to co robimy kultywując jego przekaz ma sens.

Po drugie - atmosfera, która tworzycie właśnie Wy, uśmiech, zaangażowanie, liczne pytania i sugestie od Was, sprawiają że „dostajemy skrzydeł” prowadząc zajęcia jak najlepiej potrafimy, przekazując Wam tą wiedzę, którą przekazał nam właśnie MISTRZ.

Po trzecie - z roku na rok jest nas więcej, organizacja rozrasta się dzięki Wam i nakręca nas do podnoszenia poziomu tego wydarzenia.

Jeszcze raz wszystkim Wam dziękujemy!!!


Był to dla Arka, Andrzeja i Kamila staż wyjątkowy z okazji uroczystości, którą podarował nam Marek Szelug, Shihan - nauczyciel, mentor, członek honorowy stowarzyszenia Unia Aikido Kobayashi Polska, ale także kolega i baczny obserwator naszych wszystkich dotychczasowych działań. Podczas ceremonii otwarcia seminarium promował nas na wyższe stopnie mistrzowskie: Arka i Andrzeja na 6 dan i tytuł Shihan, Kamila na 5 dan i tytuł Shihan-Dai. Dziękujemy Ci za te chwile wielkiego wzruszenia, za zaufanie, wiarę w nas, cenne rady i bycie przy nas.


Tak wielka impreza wymaga dobrego przygotowania i ciężkiej pracy. Dziękujemy gospodarzom tej corocznej uroczystości Matusiak Akademia Aikido i wszystkim tym, bez których impreza nie miała by takiej oprawy i organizacji, a w szczególności Hubert Chmura i Piotr Trambacz, za nagłośnienie Wojtek Tylkowski, za foto i video Marcinowi, za foto Mariuszowi Krawczykowi, instruktorom za przygotowane pokazy dla najmłodszych aikidoków oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu pomagając w obsłudze oraz przygotowaniu sal.


Dziękujemy wszystkim klubom za tak liczny udział w Seminarium:

  • Pomorskie Centrum Sztuk Walki - Aikido w Bydgoszczy z Shihanem Przemysławem Bobkowskim, 
  • Akademia Aikido Kobayashi Tomka Nowaka,
  • Aikido Wielkopolska, Aikido Kids z Poznania,
  • Dojo Aikikan Jabłonna,
  • Akademia Aikido Śrem,

oraz gospodarzom

  • Matusiak Akademia Aikido,
  • Aikido Klub Taiso - Arkadiusz Jadczak,
  • Aikido Cuore - Kamil Starski.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Arek, Andrzej, Kamil

Unia Aikido Kobayashi Polska


Tekst: K. Starski, Fot. M. Krawczyk
red. br
Podziel się